A tudatos energia irányítása

A világon számos energetikai gyakorlatra épülő rendszer van, és mindenkinek lehetősége van kipróbálni azokat.

Most egy olyan rendszer ismertetését tesszük itt közzé, melynek írásos említései 7000 évre nyúlnak vissza az időben. Ez régebbi, mint a hivatalos történelem időszámítása. Ma már számos helyen beszélnek arról, hogy a civilizáció ciklikus, és már jóval ezt megelőzően is léteztek a maihoz hasonló fejlett társadalmak. Ezt érdemes abból a szempontból mérlegelni, hogy 7000 évnyi tudás és bölcsesség esszenciája található meg benne.

Franz Bardon – Az igazi beavatás útja című könyvében a mágia elsajátítását célzó gyakorlatok 80%-a ennek a rendszernek is része.

Dr. Joe Dispenza – Válj természetfelettivé című könyvében a leírt gyakorlatok egy része ennek a rendszernek egyszerűsített részeit tartalmazza.

Néhány éve megtartott Drunvalo féle Merkaba aktivációs tanfolyamon a bevezetőben lejátszottak egy videót, melyben ennek a rendszernek néhány mestere energetikai szinten megszüntet egy rákos daganatot, melyet egy monitorra kivetítve lehetett végigkísérni. A videó végén a résztvevők feltették a kérdést az előadónak, hogy tudja-e, hogy mit látott? Sajnos a rendszert nem ismerte, csak az eredmény tudatában mutatta be a videót.

A szóban forgó rendszernek része a Feng Shui, a Ba gua, a Tai chi, a Kung-Fu, Wu Xing vagyis az öt elem tana, a kínai gyógyászat alapja, a meridián rendszer, képmedicina és sorolhatnánk így tovább.

Azért lehet kiinduló pontja számos más rendszernek, mert a világot az alapjainál, vagyis az energián keresztül értelmezi, annak a művelésével és mesteri szintre való fejlesztésével foglalkozik.

Érdekes módon ezt az ősi rendszert nagyon kevés ember ismeri. Ennek egyik oka lehet, hogy az 1990-es évekig egy titkos beavatott tudásként kezelték, amelyet nem osztottak meg a nagyvilággal.

Amikor spirituális mestereket kérdezünk, hogy miért érdeklődnek oly kevesen e rendszer iránt, azt a választ kapjuk, az érdeklődés tudati fejlettség szintjéhez kötött. Más szóval csak azon személyek érdeklődnek iránta, akik fel tudják fogni a benne levő lehetőségek mértékét.

Világszemlélete végigkísér a saját egészségünk helyreállításától a spirituális fejlődésen keresztül egészen a testből való kilépésig. Teszi mindezt olyan összetett gyakorlatokkal, melyekben az energiák három szinten, fizikai, lelki-szellemi és információs szinten hatnak. Ezek alapján határozza meg az Univerzumot is.

Ez a rendszer nem más, mint a CSIKUNG.

A csikungot évszázadok óta úgy tekintik, mint egy régi kínai művészetet, amely gyógyulást, önszabályozást képes létrehozni a szervezetben, megszabadít a betegségektől, meghosszabbítja az életet, megerősíti a fizikai testet, megszilárdítja a szellemet és engedi megismerni a világot, annak igazi mélységében. Segít a lelki egyensúly és a harmónia elérésében, a bölcsesség megszerzésében.

Mi a csikung?

Két írásjelből áll az alábbiak szerint:

  • csi, vagy ki (Qi) – szubsztancia, amely a világegyetem minden pontján létezik. Többféle meghatározása van:
    • anyagi
    • energetikai
    • információ

Mondhatnánk energiának. Minden energia – Minden-Ki.

  • kung – cselekvés, munka

Csikung – energia felhasználásának a művészete. A csikungra szánt időt, erőfeszítést magyarul munkának, kínaiul kung-fu nevezzük.

Többfajta csikung irányzat létezik:

  • konfuciánus
  • taoista
  • buddhista
  • gyógyító
  • harcművészeti

Tágabb értelemben a csikung az egészség megtartásának művészete, tudomány, filozófia, gondolkodásmód, a környező világgal és a világegyetemmel történő energia- és információcsere módszere.

Sokféle leírás és még több információ kering róla. Az egyik fő irányzatáról a Csung Jüan csikungról ezen a hivatkozáson is olvashatsz.

A csikung lehetőséget biztosít, hogy az energiákkal közvetlenül a testünk anyagi szerkezetére hassunk. Nem összekeverendő az energiának közvetett módon testünkre ható gyakorlatokkal (aura, csakra).

A csikung energetikai részei (Hszü Ming-Tang, Tamara Martinova: Csung Jüan Csikung, Első szint című könyvéből):

  • Yin-Yang
  • Wu Xing (Öt elem tana)
  • Meridiánok
  • Tantienek

Yin-Yang

Az ősi kínai elképzelés szerint a létezésben minden két egymással ellentétes, de nem szembenálló ősi minőségből (energiából) áll: Yin-ből és Yang-ból. Ők egymástól függően és oszthatatlanul léteznek, ráadásul a Yin-ben mindig van Yang rész és fordítva. A Yin és Yang az egyik legismertebb szimbólum.

Szó szerinti fordításban: a hegy árnyékos és a hegy napos oldala. A Yin és Yang a csi áramlásának pozitív és negatív fázisa. Ők az Erő gyökere, a Minden kezdete, az Élet és Halál oka. A Yang a férfi, a Yin a női minőség.

Fontos tudnunk, és megszoknunk, hogy ez a két alapminőség egyenértékű és egyenrangú. Sajnos hajlamosak vagyunk a pozitív szóhoz a jó képzetét, a negatívhoz az előnytelent, a rosszat társítani. A két jelleget nem lehet egy határozott vonallal elkülöníteni, hanem egy folyamatos átmenet van mindkét irányból. Erre jó példa egy kínai bölcs megállapítás: A pihenés állapota Yin-esebb azaz passzívabb, mint a munka, de Yang-osabb azaz aktívabb, mint az alvás.

A csikung egyik célja a Yin-Yang egyensúly megteremtése.

Wu Xing (Öt elem tana)

Az ősi tanítások szerint öt fő csoportra tagolták a világot, vagy öt mozgásfázisra, vagy öt elemre. Kínában ez a rendszer a Wu Xing elnevezést kapta, mely az öt elem tanát jelenti.

  • A fa a születés szimbóluma, a növekedés, az átváltozás a passzívtól (Yin) az aktív (Yang) felé;
  • tűz a maximális erőnlét szimbóluma, a Yang beteljesülését jelenti;
  • a fém a hanyatlás kezdetének szimbóluma, a Yang a Yin felé kezd tolódni;
  • a víz a minimális aktivitás szimbóluma, a Yin telítettségét mutatja;
  • a föld a központ, a világ ciklikus változásának tengelye.

Mind az öt elem, vagy ősi erő elválaszthatatlan kapcsolatban van egymással, mindegyiket a rá jellemző minőségű és színű energia határoz meg. E szerint a séma szerint bármilyen természeti elem – emberi szerv, élelmiszer, érzelem, hang, illat, stb. – rendszerezhető.

Meridiánok

Az energetikai csatornák (meridiánok) elmélete Kína távoli múltjában gyökerezik. Ez a hagyományos kínai gyógyítás alapja. Ezek alapján az embernek három szállító rendszere van: a vérkeringés, a nyirokkeringés és az energetikai (meridián) rendszer. Az energetikai rendszer az, amelyik összeköti a test felületét a belső szervekkel.

Minden meridiánon több biológiailag aktív pont található. Ezek alkotják a rendszer belépő és kilépő részét, ezeken keresztül valósul meg a csere és a kölcsönhatás az emberi csi és a világmindenség csije között. A meridián rendszer láthatatlan, nem lehet a test boncolása révén kimutatni, ezért is kételkedtek létezésében sokan. Ma már lehetséges a biológiailag aktív pontok közötti elektromos ellenállás mérése.

Ha a meridiánrendszerben akadálytalanul áramlik a csi, akkor az ember egészséges. Ahol elakadás van és ez a csi áramlását akadályozza, ott betegség alakul ki. Ez lehet helyi jellegű, de átterjedhet a környező területekre és szervekre is, amelyek az adott meridiánnal vannak kapcsolatban. A kínai gyógyászat szerint az eltorlaszolt területeken mindig jelentkezik a betegség és ennek megfelelően sérül az energetikai körforgás.

Tantienek vagy dantienek

A test energetikai rendszerének részei a tantienek (dantienek)is, más néven művelendő területek, üstök vagy katlanok. A tan a koncentrált, erős, igen sűrű energia. A tien jelentése mező, terület, zóna.

A Csung Jüan csikung három „üstöt” különböztet meg, itt lehet az energiát legkönnyebben érzékelni.

Az alsó tantien fejlesztésével testünk fizikai állapotát hozzuk normál állapotba, hogy az életünk során elhasznált csit pótoljuk, elraktározzuk és a minőségét javítsuk.

A középső tantiennel való munka megsokszorosítja az erőnket. Itt nem a fizikális erőnlétről van szó, hanem a készségről, hogy bizonyos kötelezettségnek eleget tegyünk, az önbizalmunkról, hogy képesek legyünk a feladatainkat megoldani. Fontos része a szív megnyitása és az érzelmekkel való munka.

A felső tantien gyakorlatok fejlesztik a képességeinket, az intellektusunkat, a szellemünket. Szélesítik az érzékelés csatornáit, pszichés erőnlétet biztosítanak, főként stresszes időszakban.

Mivel minden mindennel kapcsolatban van, így az eredmény a finomenergetikai rendszerünkre is hatással van.

A csikung energetikai (Csi-nek) a megnyilvánulási szempontjából megkülönböztetünk:

  • ködszerű energiát vagy csing-et. Ez leginkább fizikai testünk „táplálására” szolgál. Csak harmadik szemmel látható, lassan áramlik. Az alsó Tantien tudja hasznosítani, átváltoztatni fényenergiává.
  • Fényenergia, mely egy része a látható spektrum (400 nm – 700 nm között), a többi része csak harmadik szemmel érzékelhető. A középső Tantien alakítja át transzcendentális energiává.
  • Transzcendentális energia más néven Lin vagy Shen energiának is hívják. Harmadik szemmel sem látható. A mindent betöltő éter, melyet a modern tudomány kvantumfizikának hív. Információs tartományába tartozik a lélek és a szellem is. A felső Tantienben tudunk dolgozni vele.

Aki titkon azt remélte, hogy most gyakorlatokat kap majd, csalódni fog. Az alapszintű gyakorlatok elsajátítása 15 óra. Ezalatt tanulhatja meg mindenki az első szint önálló gyakorlását.

A további szintek egyre több lehetőséget adnak, melyek összefonódnak mindazokkal a helyes tudás alapú rendszerekkel és megközelítési módokkal, melyeknek a valódi önismeret kifejlesztése és tudás megszerzése a célja.

Ne feledd! A hegyre fel több út is vezet, de te magad választod meg, hogy melyiken mész!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük